Strona główna
Dzisiaj jest: 16 czerwca 2021
Imieniny: Aliny, Anety, Benona
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Symboliczna wizyta na budowie domu opieki społecznej (5 maja 2021)
Co roku, 5 maja obchodzimy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Dlatego też dzisiaj Michał Jamiński – przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek, Małgorzata Kwiatkowska – burmistrz dzielnicy Targówek oraz Katarzyna Górska Manczenko – przewodnicząca Komisji Budżetu, symbolicznie wbili łopatę na budowie domu opieki społecznej oraz ośrodka wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną przy ul. Wysockiego 7.

Obiekt przeznaczony będzie dla 40 osób niepełnosprawnych intelektualnie zamieszkujących tutaj na stałe oraz 40 osób korzystających z opieki dziennej. W budynku zlokalizowane będą również dwa mieszkania chronione. Obiekt pozwoli na stworzenie bezpiecznej przestrzeni dostosowanej w całości dla osób niepełnosprawnych, w której możliwa będzie ich wszechstronna rehabilitacja fizyczna i umysłowa.
Podopieczni będą przygotowywani do samodzielnej egzystencji i podejmowania pracy w różnych zawodach w zależności od stopnia niepełnosprawności. W części przeznaczonej na pobyt dzienny będą zlokalizowane pracownie tematyczne, sale do rehabilitacji i sala teatralna. Obiekt wyposażony będzie w stołówkę z zapleczem kuchennym. Na terenie zabezpieczone będzie miejsce do uprawiania sportu, dla spotkań z rodzinami oraz o wypoczynku wśród zieleni.
Budynek zostanie przekazany do użytkowania w 2023 roku.

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]