Targowek-Net


Najczęściej zadawane pytania

 Jaki jest zasięg sieci TargówekNet?
Informacje na temat zasięgu sieci znajdziemy w zakładce "Mapa zasięgu".

 Czy sieć TargówekNet posiada jakieś ograniczenia?
Sieć bezprzewodowa UM-Warszawa umożliwia korzystanie z protokołu HTTP (port 80) oraz HTTPS (port 443) za pomocą min. standardowych przeglądarek WWW.
Obecnie przy połączeniu z siecią TargówekNET obowiązuje ograniczenie czasowe. Po 45 minutach połączenie zostanie zakończone, następnie nastąpi 15 minut przerwy w dostępie.

 Czy można korzystać z różnych przeglądarek internetowych?
Sieć TargówekNET daje możliwość korzystania z różnorodnych przeglądarek internetowych takich jak np. Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome czy Internet Explorer.

 Dlaczego nie mogę sprawdzić poczty e-mail lub zalogować się do banku?
W przypadku gdy występują problemy z logowaniem się na konto pocztowe lub bankowe, a problemy te nie występują przy surfowaniu po innych stronach Internetowych prosimy o sprawdzenie ustawień przeglądarki. Natomiast jeżeli występują także problemy z zalogowaniem się do sieci może oznaczać to, że w danej chwili trwają prace konserwacyjne.

 Mój komputer przestał widzieć nadajnik TargówekNet…
Taki problem może wystąpić gdy nadajnik ulegnie uszkodzeniu lub podczas prac konserwacyjnych. Zmniejszenie zasięgu sieci TargówekNet może nastąpić także podczas występowania trudnych warunków atmosferyczne np. śnieg, burza, mróz itp. Jeżeli oprócz sieci TargowekNET nasza karta "nie widzi" również innych sieci, które dotychczas były dostępne, może oznaczać to problem z komputerem, kartą radiową lub ustawieniami systemu.

 Czy nadajniki WiFi są szkodliwe dla zdrowia ludzkiego?
Bezprzewodowy Internet instalowany przez Urząd Dzielnicy jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia ludzkiego. Wszystkie nadajniki ściśle spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące siły nadawanego sygnału, a ich instalacja została tak przeprowadzona, aby w jak najmniejszym stopniu oddziaływała na mieszkańców i otoczenie.

 Na jakiej zasadzie działa darmowy Internet?
Sieć TargówekNET zbudowana jest w oparciu o nadajniki radiowe rozmieszczone na budynkach naszej dzielnicy i działa na zasadzie HotSpot-a. Dostęp do sieci jest darmowy dla użytkowników. Nadajniki radiowe działają w ogólnodostępnym paśmie radiowym 2,4Ghz.


(C) Urząd Dzielnicy Targówek m.st.Warszawy