Strona główna
Dzisiaj jest: 16 czerwca 2021
Imieniny: Aliny, Anety, Benona
Głównym celem naszego działania na rzecz osób w wieku poprodukcyjnym tj. 14% ogólnej liczby mieszkańców naszej dzielnicy jest utrzymanie ich w środowisku zamieszkania w maksymalnie dobrej kondycji psychicznej i fizycznej. W zakresie działań podejmowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej na rzecz poprawy sytuacji osób starszych, na pierwszym miejscu znajdują się usługi opiekuńcze, pielęgnacyjne i rehabilitacyjne świadczone bezpośrednio u klienta w domu. Powyższe usługi realizuje Dział Usług naszego Ośrodka.

Usługi opiekuńcze obejmują pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zaleconą przez lekarza pielęgnację oraz w miarę możliwości również zapewnienie kontaktów z otoczeniem. Osobom starszym potrzebującym całodobowej opieki Ośrodek pomaga w kompletowaniu dokumentacji i uzyskaniu miejsca w Domu Pomocy Społecznej. Ponadto ważnym składnikiem pomocy jest animacja i koordynacja działań na rzecz organizacji wolnego czasu seniorów.

Kolejne działanie podjęte przez Ośrodek Pomocy Społecznej na rzecz osób starszych to prowadzenie Domu Dziennego Pobytu w lokalu przy ul. Chodeckiej 2. Zorganizowanie form spędzania czasu wolnego ludziom starszym umożliwia pokonanie frustracji związanej z samotnością, ułatwia nawiązanie kontaktów międzyludzkich.

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]