Strona główna
Dzisiaj jest: 16 czerwca 2021
Imieniny: Aliny, Anety, Benona
Program pomocy rodzinie ma na celu wzmocnienie rodziny, wspomaganie jej wszystkich funkcji i zadań, przeciwdziałanie jej rozpadowi i pomoc w przetrwaniu różnych sytuacji kryzysowych. Wiele jest przyczyn nieprawidłowego funkcjonowania w środowisku, często wynika ono z niezaradności jej członków, niskiego wykształcenia, nieumiejętności gospodarowania środkami finansowymi. Takie zjawiska jak alkoholizm, przemoc, znęcanie się nad członkami rodziny, rozwody lub śmierć rodziców, sieroctwo społeczne, narkomania, przestępczość, ubóstwo i bezrobocie, brak właściwej opieki rodzicielskiej, nieprzystosowanie społeczne dzieci i młodzieży - czyli kłopoty w szkole, przestępczość i demoralizacja wśród nieletnich występują w naszej dzielnicy z dużym natężeniem.

W ramach programu przeciwdziałania dezorganizacji życia rodzinnego i przemocy w rodzinie w Ośrodkach funkcjonuje Zespół ds. Rodziny, które zajmują się diagnozowaniem potrzeb klientów w zakresie potrzeb ekonomicznych, emocjonalnych, prawidłowości więzi rodzinnych, poczucia bezpieczeństwa jej członków, form spędzania wolnego czasu. Pracownicy socjalni planują pomoc rodzinom znajdującym się pod ich opieką, prowadzą szeroko rozumiane poradnictwo pedagogiczne i socjalne. Poza pomocą finansową przyznawaną na różne potrzeby klientów, realizowany jest program dożywiania dzieci w szkole.

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]