Strona główna
Dzisiaj jest: 22 stycznia 2019
Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Komunikaty i ogłoszenia - główny zbiór
Park Rzeźby jest na Bródnie - warsztaty dla mieszkańców, animatorów, edukatorów, artystów, aktywistów, instruktorów z lokalnych domów kultury, pracowników bibliotek, nauczycieli. (data zamieszczenia: 9 marzec 2018)
Park Rzeźby na Bródnie jest z nami już od 10 lat. Przez ten czas stał się istotnym punktem odniesienia dla mieszkańców dzielnicy, jednym z jego znaków rozpoznawczych.
To nieustająco rozwijająca się wystawa sztuki współczesnej i jednocześnie miejsce, które inspiruje do różnego rodzaju działań i aktywności spontanicznych i oddolnych - zarówno efemerycznych, jak i takich, które na stałe wpisały się w lokalny pejzaż.

Przygotowując się do obchodów 10. edycji Parku Rzeźby na Bródnie, pragniemy stworzyć przestrzeń do dzielenia się wiedzą i doświadczeniami, zaprosić mieszkańców i aktywistów do dołączenia do zespołu przewodników po Parku Rzeźby oraz umożliwić im realizację wybranych pomysłów.
Zapraszamy na cykl w warsztatów (łącznie 36 godzin), które odbywać się będą w trzy weekendy: 24-25 marca, 14-15 kwietnia, 28-29 kwietnia.
Wychodzimy z założenia, że Park należy do jego społeczności. Chcemy sprawdzić, co oznacza to w praktyce. Przykładów i inspiracji poszukamy więc w działaniach aktywistycznych, praktyce artystycznej oraz przejawach oddolnej demokracji. Stawiając pytanie, w jaki sposób zgromadzone w Parku prace mogą wpływać na tego typu działania, jak mogą być w nich wykorzystane, chcemy poznać Park Rzeźby z punktu widzenia jego użytkowników i animatorek, tak by móc włączać te subiektywne perspektywy do programu oprowadzań, i za ich pomocą przybliżać Park i jego życie odwiedzającym.
Poznamy narzędzia pracy animatorów, artystek, robotnic sztuki i kultury, aktywistów.
Wspólnie wybierzemy do czterech projektów, które otrzymają wsparcie finansowe i organizacyjne. Wysokość dofinansowania poszczególnych projektów będzie zależała od ich wymagań produkcyjnych. Całkowity budżet operacyjny dla wybranych, max. czterech, realizacji (obejmujący produkcję i wynagrodzenia) wynosi 8000 zł. Warsztaty kierujemy przede wszystkim do osób związanych z Bródnem i Targówkiem.
Zachęcamy do zapoznania się programem >>klik<<

Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach, wypełnij formularz zgłoszeniowy. https://tinyurl.com/ParkRzezby10
Na zgłoszenia czekamy do 15 marca.
Potwierdzenie zakwalifikowania się wraz ze szczegółowym programem zajęć wyślemy 16 marca.
Masz pytanie - napisz:

Warsztaty są bezpłatne.
Zapraszamy!

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku    park rzezby Społeczna Rada Kombatancka  Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap    Karta Dużej Rodziny
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]