Strona główna
Dzisiaj jest: 21 listopada 2019
Imieniny: Janusza, Marii, Reginy
| 1 | 2 | 3 | 4 |
V Rajd Szlakiem Hymnu "Dał nam przykład Bonaparte" (13 maja 2013)
Od kilku lat włodarze Dzielnic Targówka oraz Śródmieścia m. st. Warszawy finansują i wspierają realizatorów projektu Poznajmy wspólnie "Mazurka Dąbrowskiego". Głównym celem tego przedsięwzięcia jest wychowanie patriotyczne młodzieży, rozbudzenie w niej dumy z przynależności do narodu polskiego i ojczyzny narodów – Europy. Poprzez udział w konkursach, organizowanych przez dzielnicowe placówki edukacyjne i Dom Kultury Zacisze, uczniowie poznają ważne dla dziejów Polski postacie, wydarzenia historyczne i miejsca pamięci naszego narodu oraz uświadamiają sobie, że historia Polski jest nierozerwalnie złączona z historią Europy.
Laureaci konkursów biorą udział w Rajdach Szlakiem Hymnu, co zachęca ich do nauki języków obcych, umożliwia poznanie geografii i kultur innych krajów oraz nawiązanie kontaktów z Polonią, które wielokrotnie owocują długoletnią przyjaźnią.
Kolejna, piąta edycja rajdu odbywa się pod hasłem "Dał nam przykład Bonaparte". Uczestnikami 16-dniowego rajdu (w dniach 10-26 maja 2013 r.) są uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych - 29 laureatów wyłonionych w dwóch konkursach tematycznych:
• I - Wykonanie pieśni patriotycznej z własnym akompaniamentem http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1649
• II - Prezentacja multimedialna - mapa na trasę pieszą, rowerową - miejsca związane z ludźmi, którzy przysłużyli się lokalnemu rozwojowi, odznaczyli się charyzmą, byli piewcami wartości ponadczasowych http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1648

Organizatorem pierwszego konkursu było Gimnazjum nr 144 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów. Natomiast drugi konkurs został zorganizowany przez Dom Kultury Zacisze.
Od pierwszej edycji rajdu jego specyfiką jest połączenie młodzieżowego przedsięwzięcia z rajdem motocyklowym (70 motocyklistów), którego komandorem jest ks. Jan Zalewski, proboszcz parafii Haderslev w Danii. Ksiądz Jan jest również pomysłodawcą i duchowym opiekunem historycznego szlaku. Wspólna trasa uczestników młodzieżowych i motocyklistów będzie przebiegała w tym roku z Barcelony do Paryża, ok. 9.500 kilometrów.
Przenikanie doświadczenia, wiedzy, wiary i autorytetu dorosłych z młodością i entuzjazmem wszystkich uczestników daje szanse na sukces tej niezwykłej misji. Napoleon powiedział o nas: "Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych." Chcielibyśmy, aby organizowany rajd stanowił potwierdzenie tych słów.

Zapraszamy do przeglądania relacji i dodawania komentarzy:
Fan page - https://www.facebook.com/szlakiemhymnu
Blog Szlakiem Hymnu - http://szlakiem-hymnu.blogspot.com

Współorganizator:
DOM KULTURY "ZACISZE" W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: urzad@targowek.waw.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]