Strona główna
Dzisiaj jest: 12 sierpnia 2020
Imieniny: Lecha, Euzebii
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Urząd Dzielnicy Targówek - laureatem tegorocznego konkursu "Miejsce Przyjazne Seniorom"! (20 lipca 2020)
Szanowni Państwo. Z ogromną przyjemnością pragnę Państwa poinformować, że Urząd Dzielnicy Targówek został laureatem tegorocznego konkursu "Miejsce Przyjazne Seniorom" w kategorii administracja publiczna.
Organizatorami konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom” są: Warszawska Rada Seniorów, Rady Seniorów z dzielnic m.st. Warszawy oraz Miasto Stołeczne Warszawa.
Ze strony Miasta konkurs realizuje Biuro Pomocy i Projektów Społecznych - Zespół Realizacji Polityki Senioralnej. Rady Seniorów z dzielnic m.st. Warszawy zachęcają podmioty do przystąpienia do konkursu, promują konkurs oraz weryfikują złożone wnioski.
Warszawska Rada Seniorów odpowiada za powołanie i organizację pracy Kapituły Konkursu, której zadaniem jest wyłonienie wyróżnionych miejsc przyjaznych seniorom.
 Realizacja konkursu promującego instytucje zainteresowane potrzebami osób starszych - z wyłączeniem podmiotów, które statutowo podejmują działania na rzecz seniorów - jest jednym z założeń Programu „Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020”.

Głównym celem akcji jest wyróżnienie i promowanie: instytucji, przedsiębiorstw, organizacji oraz wydarzeń cyklicznych realizowanych na terenie m.st. Warszawy, które są otwarte na potrzeby osób starszych. W ramach konkursu realizowana jest promocja miejsc bez barier architektonicznych, a także miejsc oferujących atrakcyjne i praktyczne dla seniorów zniżki oraz ulgi. Laureaci konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom” to przede wszystkim instytucje, podmioty oraz miejsca, gdzie senior jest traktowany godnie, z należytym dla jego wieku szacunkiem oraz wyrozumiałością.

Urząd Dzielnicy Targówek zgłosił swój udział do ww. konkursu, ponieważ nieprzerwanie od wielu lat wspiera i podejmuje szereg działań na rzecz swoich najstarszych mieszkańców.
Jednym z ważniejszych osiągnięć w tym zakresie było powołanie w marcu 2015 r. Dzielnicowej Rady Seniorów. Od tamtej pory seniorzy mają swoich stałych przedstawicieli przy Urzędzie Dzielnicy, którzy reprezentują tę grupę społeczną.
Przy Urzędzie Dzielnicy od wielu lat działa również Społeczna Rada Kombatancka, która jest reprezentantem wielu środowisk kombatanckich. Ponadto w działania Urzędu na rzecz najstarszych mieszkańców na stałe wpisały się spotkania i wyjazdy integracyjne (spotkania andrzejkowe, karnawałowe, obchody Dnia Kupały, spotkania świąteczne), zajęcia sportowe (gimnastyka dla seniorów, Nordic Walking, gimnastyka na basenie), a także kulturalne oraz zdrowotne (spotkania w ramach Warszawskich Dni Zdrowia, badania profilaktyczne, spotkania edukacyjne).

Szanowni Państwo, zgodnie z założeniami, ideą konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom” jest zmienianie świadomości społeczeństwa, instytucji i przedsiębiorstw poprzez promowanie pozytywnego podejścia do seniorów. Zapewniam, że ta zasada będzie obowiązywać w Urzędzie Dzielnicy Targówek przez kolejne lata.

Małgorzata Kwiatkowska
Burmistrz Dzielnicy Targówek
m.st. Warszawy

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]