Strona główna
Dzisiaj jest: 6 sierpnia 2020
Imieniny: Jakuba, Sławy
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Unijne wsparcie dla edukacji zdalnej (30 czerwca 2020)
62 szkoły z Warszawy i gmin podwarszawskich otrzymają sprzęt komputerowy do prowadzenia zajęć online. W sumie w projekcie bierze udział 236 mazowieckich szkół. Całkowita wartość projektu to aż 35 mln zł, z czego 28 mln zł to fundusze z UE. Sprzęt trafi do szkół na przełomie września i października.

We wtorek, 30 czerwca, przedstawiciele samorządu Mazowsza podpisali umowy partnerskie z beneficjentami z Warszawy i gmin podwarszawskich.

– Kiedy w szkołach rozpoczęła się nauka zdalna, ponad 17 tys. warszawskiej młodzieży zadeklarowało, że nie posiada żadnego sprzętu komputerowego. Wyrównywanie szans dzieci i młodzieży to realny problem i zarazem ogromne wyzwanie, przed jakim obecnie stajemy. A przypominam, że subwencja oświatowa jest niewystarczająca – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta stolicy i dodaje: – Dzięki środkom unijnym, które mają trafić bezpośrednio do dzieci i młodzieży – a w przypadku Warszawy jest to ok. 2 mln zł – 12 stołecznych szkół zyska niezbędny sprzęt i oprogramowanie, tak potrzebne w zdalnej nauce.

Samorządowe władze województwa zdobyły unijne środki na wsparcie nauczania zdalnego. Po podpisaniu umowy z partnerami samorząd Mazowsza ogłosi przetarg na zakup sprzętu komputerowego.

– Doposażamy mazowieckie szkoły w sprzęt, który pomoże uczniom w zdalnej nauce. Ostatnie miesiące nie były łatwe. Nowa sytuacja, z którą przyszło się mierzyć szkołom, była wyzwaniem dla wszystkich. Dlatego tak ważna jest sprawna realizacja tego projektu. Liczymy, że uda się dostarczyć do szkół komputery już na początku nowego roku szkolnego – podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Dzięki środkom z UE do szkół trafi niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji sprzęt i oprogramowanie. Będą to stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety, moduły i programy edukacyjne, drukarki, projektory oraz urządzenia wielofunkcyjne. Nauczyciele przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania wezmą udział w szkoleniach i instruktażach z prowadzenia nauki w formie zdalnej. Uczniowie, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami, otrzymają urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz dostęp do internetu. Wsparciem zostaną objęci uczniowie nie posiadający warunków technicznych do uczestnictwa w zdalnych zajęciach lekcyjnych.

Całkowita wartość projektu to 35 mln zł, z czego ok. 25,8 mln zł zostanie przeznaczonych na wyposażenie szkół i placówek oświaty w sprzęt TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) do prowadzenia zajęć edukacyjnych, 5,2 mln zł trafi na wyposażenie szkół i placówek w pakiety oprogramowania, a 680 tys. zł na szkolenia dla ok. 800 nauczycieli oraz 2000 uczniów.

Projekt jest realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wartość projektu to 35 mln zł, z czego 28 mln zł to środki z UE, ponad 5,2 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego oraz ponad 1,7 mln zł z budżetu państwa.

Beneficjenci z Warszawy:

miasto stołeczne Warszawa:

Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego w Warszawie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 177 im. Marii Konopnickiej w Warszawie
Zespół Szkół Łączności w Warszawie
Zespół Szkół nr 34 im. Mieszka I w Warszawie
Zespół Szkół nr 128 w Warszawie
Szkoła Podstawowa nr 227 im. Kapitana Lucyny Hertz w Warszawie
Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych w Warszawie
Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
CLXIV Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Warszawie
Szkoła Podstawowa nr 289 im. H. Sienkiewicza w Warszawie
Szkoła Podstawowa nr 157 im. Adama Mickiewicza
Szkoła Podstawowa nr 215 im. Piotra Wysockiego w Warszawie


samorząd województwa mazowieckiego:

Zespół Szkół Specjalnych w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]