Strona główna
Dzisiaj jest: 16 czerwca 2021
Imieniny: Aliny, Anety, Benona
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Pożegnanie Bohatera (2 czerwca 2020)
Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 2 czerwca 2020 roku, w wieku 101 lat - zmarł mjr Marian Słowiński.

W czasie II Wojny Światowej Marian Słowiński walczył na Pomorzu jako żołnierz września. Po klęsce Polski, Słowiński przedostał się do Francji, gdzie brał udział w walkach pod Verdun.
Za wyjątkowe męstwo wykazane podczas walk z Niemcami, otrzymał order Legii Honorowej. Po kapitulacji Francji, Marian Słowiński przedostał się do Anglii, gdzie wstąpił do 1. Dywizji Pancernej, utworzonej przez generała Stanisława Maczka. W 1944 roku Marian Słowiński brał udział w lądowaniu w Normandii w składzie 2 Pułku, 1 Dywizji Pancernej. Słowiński walczył na polach Francji, wyzwalał Belgię, Holandię - a szlak bojowy zakończył w miejscowości Wilhelmshaven, wraz z 1. Dywizją Pancerną. Wojenne losy Mariana Słowińskiego zostały opisane w książce pt. "Przyszła do mnie wojna".

Cześć Jego pamięci.

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]