Strona główna
Dzisiaj jest: 17 czerwca 2019
Imieniny: Alberta, Laury, Ignacego
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Taksówka dla powstańca (31 października 2018)

Warszawa uruchamia nową usługę dla żołnierzy powstania warszawskiego.  Wprowadzamy darmowy transport, który ułatwi im poruszanie się po mieście. Usługa uprawnia do czterech w miesiącu, bezpłatnych przejazdów taksówką.

- Mam kolejną dobrą wiadomość dla powstańców. Na początku listopada do wszystkich powstańców zostanie rozesłana karta, dzięki której będą oni mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów taksówką po Warszawie. Dostaną ją także powstańcy, którzy na co dzień nie mieszkają w stolicy, ale gdy się do niej wybiorą, to także będą mogli skorzystać z tej usługi - powiedziała na uroczystości wręczanie pierwszych kart Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. – A dzisiaj kartę z numerem 001 wręczę pani Wandzie Traczyk-Stawskiej.

Każdy z powstańców warszawskich otrzyma pocztą bezpłatną kartę umożliwiającą darmowe przejazdy taksówką w granicach Warszawy.

Z bezpłatnej taksówki będzie można skorzystać w godzinach 6.00-22.00. Usługa będzie świadczona przez WAWA Taxi. Jeden kurs nie powinien być dłuższy niż 30 kilometrów. Przekroczenie tego dystansu będzie wiązało się z dopłatą do przejazdu.

- Mam nadzieję, że z tych przejazdów taksówkami nie będziecie państwo korzystać jadąc do lekarza – bo życzę wam dużo zdrowia, ale właśnie tu, do waszego domu przy Nowolipiu – powiedziała Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Miasta.

Powstańcy, którzy dziś z rąk prezydent Warszawy otrzymali karty podziękowali jej za tę inicjatywę, a także za powstanie domu wsparcia przy ul. Nowolipie 22. Podkreślili, że dobrze się tu czują, przychodzą na ciekawe wydarzenia organizowane specjalnie dla nich oraz na ciepłe posiłki.

Projekt ma charakter pilotażowy, dlatego na początku dedykowany jest grupie powstańców warszawskich. W kolejnym kroku możliwe będzie objęcie nią innych grup osób starszych.


Miasto Stołeczne Warszawa dla powstańców warszawskich

Warszawa od lat pomaga powstańcom, zapewniamy im opiekę zdrowotną i dotujemy organizacje wspierające ich w codziennym życiu. Powstańcy mogą bezpłatnie mieszkać w Domach Opieki Zdrowotnej, mają swój dom dzienny oraz otrzymali nagrodę pieniężną.

Dom Dziennego Wsparcia dla Powstańców Warszawskich
Przy ul. Nowolipie 22 od października tego roku działa Dom Dziennego Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. Jest to przestrzeń do odpoczynku, relaksu i wspólnego spędzania czasu. Można tu zjeść ciepły posiłek, skorzystać z porady lekarskiej czy sesji z rehabilitantem, wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych. Organizatorzy zapewniają również transport z i do domu. Dom jest czynny od poniedziałku do piątku (poza świętami) w godzinach. 10.00 – 18.00.

Opieka zdrowotna
Wizyty u lekarzy różnych specjalności oraz badania diagnostyczne i laboratoryjne są dostępne dla powstańców w:
- Szpitalu Praskim p.w. Przemienienia Pańskiego, przy al. Solidarności 67,
- Przychodni SZPZLO Warszawa- Mokotów przy ul. Litewskiej 11/13.

Pomoc w życiu codziennym i utrzymaniu samodzielności
Dodatkowa oferta na zlecenie m.st. Warszawy realizowana jest przez organizacje pozarządowe, które pomagają w różnych sytuacjach codziennych, podczas wizyty u lekarza, zakupów lub pomocy pielęgnacyjnej itp. prosimy o kontakt z:
- Mazowieckim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża.
- Fundacją Cultura Memoriae.
- Fundacją Pomoc Potrzebującym.
- Stowarzyszeniem Mali Bracia Ubogich.

Bezpłatny Pobyt w Domach Pomocy Społecznej m.st. Warszawy
Od 1 stycznia 2018r. powstańcy przebywających w Domach Pomocy Społecznej m.st. Warszawy są zwolnienie z opłat (dotyczy to także członków Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej). Darmowy pobyt będzie przysługiwał także powstańcom, którzy w przyszłości zamieszkają w DPS-ach.

Nagrody pieniężne dla powstańców warszawskich
Powstańcy warszawscy otrzymują z budżetu miasta nagrodę pieniężną w wysokości 4587,84 zł. Podstawa do jej otrzymania jest Uchwała Rady m. st. Warszawy nr LXII/1665/2018 z dnia 1 marca 2018 r. w sprawie zasad i trybu przyznawania Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy dla Żołnierzy Powstania Warszawskiego w 2018 roku. Informacja o możliwości uzyskania nagrody została rozesłana do wszystkich powstańców przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: urzad@targowek.waw.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]