Strona główna
Dzisiaj jest: 22 marca 2019
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Pliki do pobrania:
Zobacz także:
Obwodnica Śródmiejska usprawni ruch na Targówku (17 listopada 2017)Zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych w sprawie proponowanego przebiegu obwodnicy śródmiejskiej, która połączy Pragę-Południe i Targówek. Zgodnie z deklaracją Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, pierwsze roboty związane z inwestycją ruszą w 2020 roku.

Podczas ośmiu dyżurów konsultacyjnych zorganizowanych na Pradze-Południe i Targówku będzie można zapoznać się z proponowanym projektem drogi i porozmawiać o możliwościach dalszego dostosowywania projektu do potrzeb mieszkańców.
Zakres trwających konsultacji społecznych obejmuje kwestie skomunikowania obwodnicy z drogami już istniejącymi, przebieg chodników i tras rowerowych, lokalizację przystanków komunikacji miejskiej oraz formę zagospodarowania przestrzeni w rejonie drogi (np. zieleń, miejsca postojowe, ławki, stacje roweru miejskiego).
W trakcie dyżurów obecni będą przedstawiciele biura projektowego Mosty Katowice Sp. z.o.o., Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, Urzędu m.st. Warszawy, urzędów dzielnic Praga-Południe i Targówek oraz jednostek organizacyjnych m.st. Warszawy zaangażowanych w prace nad projektem.

Terminy i lokalizacje dyżurów konsultacyjnych na Targówku:

- 25 listopada 2017 r. (sobota), godz. 11.00-16.00 LO im. płk. L. Lisa-Kuli, ul. Oszmiańska 23/25,
- 5 grudnia 2017 r. (wtorek), godz. 17.30-20.00, LO im. płk. L. Lisa-Kuli, ul. Oszmiańska 23/25,
- 3 grudnia 2017 r. (niedziela), godz. 11.00-16.00, SP im. W. Łukasińskiego, ul. Radzymińska 227.

Opinie na temat proponowanego projektu drogi można także wysyłać na e-mail: lub pisemnie na adres: Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, ul. Sokratesa 15, 01-909 Warszawa.

Konsultacje trwają do 15 grudnia 2017 roku.
Więcej informacji: https://konsultacje.um.warszawa.pl/Co to jest obwodnica śródmiejska
Projektowany odcinek obwodnicy śródmiejskiej ma długość ok. 5,2 km i przebiega pomiędzy rondem Wiatraczna a ul. Radzymińską, łącząc dwie warszawskie dzielnice: Pragę-Południe i Targówek. Obwodnica śródmiejska to droga prowadząca mostem Gdańskim, ulicami: Z. Słomińskiego, Okopową, Wawelską i Trasą Łazienkowską. Po wybudowaniu projektowanego odcinka do zamknięcia ringu pozostanie kilkusetmetrowy fragment obwodnicy pomiędzy węzłem Radzymińska a węzłem Żaba, nad którym trwają wstępne prace koncepcyjne.
Obwodnica śródmiejska od ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej rozpoczyna się w rejonie skrzyżowania ul. Międzyborskiej z al. Stanów Zjednoczonych i przebiega przez rondo Wiatraczna, ul. Wiatraczną i tereny kolejowe. Po stronie Targówka ma znaleźć się w linii obecnej ul. Zabranieckiej i Naczelnikowskiej, a zakończyć węzłem z ul. Radzymińską na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Pratulińska”. Obowiązująca Wieloletnia Prognoza Finansowa m.st. Warszawy przewiduje, że prace projektowe oraz budowa obwodnicy na tym odcinku realizowane będą w latach 2016-2021 r. Przeznaczono na nie ok. 883 mln zł.
Prezentowany w trakcie konsultacji projekt drogi przewiduje, że skrzyżowanie al. Stanów Zjednoczonych z ul. Grenadierów jest jednopoziomowe, zapewniające wszystkie relacje skrętne. Ruch lokalny poprowadzono na poziomie terenu, a jezdnie główne obwodnicy tunelem o długości 890 m pod rondem Wiatraczna. Wyjazd z tunelu przewidziano za skrzyżowaniem ul. J. Dwernickiego, Szaserów i Wiatracznej. Nad terenami kolejowymi droga przebiegać ma wiaduktem o długości około 800 m (z przystankami komunikacji miejskiej w rejonie planowanego przystanku PKP Warszawa Wiatraczna) do ul. Zabranieckiej i dalej jej śladem do ul. Księżnej Anny, gdzie powstać ma jednopoziomowe skrzyżowanie. Następnie jezdnie główne obwodnicy poprowadzone byłyby wiaduktem nad linią kolejową i dalej śladem ul. Zabranieckiej do skrzyżowania jednopoziomowego z Trasą Świętokrzyską. Obwodnicę w tym miejscu zaprojektowano tak, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w teren objęty ochroną konserwatora zabytków znajdujący się przy ul. Siarczanej 6. Za skrzyżowaniem z Trasą Świętokrzyską obwodnica miałaby przebiegać śladem ul. Naczelnikowskiej, wzdłuż nasypu kolejowego. Zaproponowany projekt węzła z ul. Radzymińską umożliwia etapowanie prac i przedłużenie obwodnicy śródmiejskiej do ronda Żaba.
Ruch pieszy wzdłuż projektowanej drogi ma być poprowadzony obustronnymi chodnikami. Rozwiązania dla ruchu rowerowego przewidują obustronną drogę rowerową do ul. W. Chrzanowskiego, następnie poprowadzenie ruchu rowerowego po wschodniej stronie wiaduktu nad terenami kolejowymi i dalej po tej samej stronie nowo projektowaną drogą do ul. Birżańskiej i Radzymińskiej.

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: urzad@targowek.waw.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku    park rzezby Społeczna Rada Kombatancka  Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap    Karta Dużej Rodziny
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]