Strona główna
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
| 1 | 2 |
Dar dla niepełnosprawnych (14 czerwca 2017)
W dniu 13 czerwca br. w Urzędzie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy odbyło się uroczyste przekazanie przez Polski Czerwony Krzyż pięciu rowerów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych.
Rowery nieodpłatnie otrzymali uczniowie szkół z terenu naszej Dzielnicy oraz osoby wyznaczone przez Ośrodek Pomocy Społecznej. W uroczystości oprócz obdarowanych oraz ich opiekunów, udział wzięli m.in.: Małgorzata Kwiatkowska - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek, Honorata Krzywoń - Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie, Galina Chagova - Koordynator Regionalny Mazowieckiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie oraz Alicja Witoszyńska - Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek.
Rowery rehabilitacyjne zostały zakupione przez Polski Czerwony Krzyż w ramach własnych zadań statutowych m.in. dzięki środkom pozyskanym ze zbiórek odzieży i tekstyliów do pojemników PCK. Korzystać z nich mogą osoby o umiarkowanej niepełnosprawności ruchowej oraz intelektualnej. Regularne użytkowanie pojazdów przyczynia się do poprawy ogólnej kondycji fizycznej, w szczególności koordynacji ruchowej oraz wzmocnienia mięśni. Co ważne, rowery rehabilitacyjne umożliwiają prowadzenie aktywnego trybu życia i samodzielne lub pod w towarzystwie opiekuna jadącego na tradycyjnym rowerze, poruszanie się na dłuższych dystansach.
Zarząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy składa serdeczne podziękowania Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi za organizację tej szlachetnej inicjatywy i za przekazanie rowerów rehabilitacyjnych najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszej Dzielnicy.

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: urzad@targowek.waw.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku    park rzezby Społeczna Rada Kombatancka  Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap    Karta Dużej Rodziny
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]