Strona główna
Centrum Kontaktu z Mieszkańcami: telefon 19115 (czynny 24 h przez 7 dni w tygodniu)
Dzisiaj jest: 20 kwietnia 2018
Imieniny: Czesława, Agnieszki
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Rozlicz swój PIT w stolicy (18 kwietnia 2017)
We wtorek, 2 maja upływa termin na złożenie deklaracji podatkowej za 2016 rok. Miasto poprzez kampanię informacyjną oraz różnego rodzaju gratyfikacje, zachęca mieszkańców do płacenia podatków w stolicy.

Podatek od osób fizycznych (PIT) to podstawowe źródło dochodu stolicy. Prognozuje się, że w 2017 r. osiągnie poziom 4,931 mld zł, przy czym średnio od każdego podatnika do budżetu miasta w tym roku trafi 3,8 tys. zł. Za te pieniądze Warszawa może funkcjonować i rozwijać się dla swoich mieszkańców. – Dochody z tego tytułu są bardzo ważne dla rozwoju miasta, ponieważ stanowią prawie 1/3 budżetu miasta. Dzięki tym środkom działają szkoły, przedszkola i żłobki, różne instytucje kulturalne, takie jak teatry i muzea, jeżdżą tramwaje i metro oraz autobusy, które wymieniamy na nowoczesne i niskoemisyjne – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Pogryzione, niepoPITe
Bez Ciebie nie da rady. Płać podatki w Warszawie. Zrób, żeby było poPITe. Tymi hasłami stolica zachęca osoby, które choć tutaj mieszkają i żyją, to swój PIT nadal rozliczają w innych miejscowościach. Poprzez kampanię informacyjną stołeczny ratusz zwraca uwagę na to, że bez pomocy nowych podatników, trudno byłoby utrzymać wysoki standard przestrzeni publicznej.

Jak rozliczyć PIT w Warszawie?
To proste. Wystarczy przy wypełnianiu zeznania podatkowego za ubiegły rok, na pierwszej stronie w części B, wpisać adres zamieszkania w Warszawie. Chodzi tu nie o miejsce zameldowania z dowodu osobistego, a o faktyczne miejsce, w którym aktualnie żyjemy.

Warto płacić podatki w stolicy
Miasto już od kilku lat zapewnia udogodnienia dla mieszkańców rozliczających podatek w Warszawie. Stołeczni podatnicy płacą mniej za bilety długookresowe, ponadto mogą korzystać z szerokiej oferty zniżek w ramach Karty warszawiaka i Karty młodego warszawiaka, działających na bazie Warszawskiej Karty Miejskiej i innych elektronicznych nośników. Na posiadaczy kart czeka już ponad 100 atrakcyjnych ofert przygotowanych przez liczne miejskie instytucje oraz prywatne firmy handlowe i usługowe – ośrodki sportu i rekreacji, kina, muzea i teatry, firmy cateringowe, gabinety i centra medyczne, kluby fitness, bary i restauracje, szkoły językowe oraz muzyczne, księgarnie, sklepy i serwisy internetowe oraz ośrodki wypoczynkowe. Pełny katalog ofert dostępny jest tu. Można m.in. otrzymać 62 proc. zniżkę na wybrany kurs języka angielskiego, 50 proc. ulgę na wybrane usługi medyczne, kupić taniej bilety do muzeów i kin (od 3 do 10 zł), czy dostać 15 proc. bonifikatę na usługi w serwisie samochodowym i motocyklowym.
Mieszkańcy Warszawy, płacący tu podatki, otrzymują również dodatkowe punkty przy zapisach dzieci do żłobków i przedszkoli. Dzięki temu mają pierwszeństwo w przyjęciu dzieci do wybranej placówki niż osoby o takim samym statusie, które nie płacą tu podatków.

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: urzad@targowek.waw.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku    park rzezby Społeczna Rada Kombatancka  Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap    Karta Dużej Rodziny
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.