Strona główna
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Korzystny dla miasta wyrok ws. Tykocińskiej 30 (17 marca 2017)
Jest już pierwszy wyrok sądu w sprawie dotyczącej lokali w zreprywatyzowanej nieruchomości przy ul. Tykocińskiej 30. Co ważne – pozytywny dla miasta.

Przypomnijmy. Kamienica przy ul. Tykocińskiej 30 została zreprywatyzowana w 2002 roku, a udziały w nieruchomości (cześć lokali wykupiono już na własność) przekazano spadkobiercy dawnej właścicielki. Jak się później okazało spadkobierca posługiwał się sfałszowanym testamentem. W 2006 r. został za ten czyn skazany. Do tego czasu zdążył się jednak pozbyć swoich udziałów w kamienicy. Przejętym lokalom założono odrębne księgi wieczyste i sprzedano je różnym podmiotom, co dodatkowo zagmatwało sytuację prawną nieruchomości.

Miasto starało się uporządkować sytuację i przywrócić ład prawny. W 2011 roku Prezydent m.st. Warszawy uchyliła decyzję reprywatyzacyjną z 2002 r. A później przed Samorządowym Kolegium Odwoławczym i w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym toczyły się kolejne postępowania w tej sprawie. Sprawą zainteresowała się również prokuratura.

- Gdy tylko pojawiła się taka możliwość natychmiast przyłączyliśmy się do wniosku o uzgodnienie treści księgi wieczystej tej nieruchomości z faktycznym stanem prawnym. I dzięki precedensowemu orzeczeniu sądu właśnie odzyskaliśmy jeden z bezprawnie przejętych i sprzedanych lokali – mówi Witold Pahl, wiceprezydent Warszawy.

Korzystny dla stolicy wyrok (jeszcze nieprawomocny) w sprawie jednego z lokali zapadł w środę, 15 marca, a Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ VII Wydział Cywilny nakazał wykreślenie w księdze wieczystej wszystkich wpisów dotyczących jednego z lokali, uzasadniając, że nabywcy nieruchomości przy ul. Tykocińskiej 30 oraz przedmiotowego lokalu działali „w złej wierze”.

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: urzad@targowek.waw.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku    park rzezby Społeczna Rada Kombatancka  Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap    Karta Dużej Rodziny
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]