Strona główna
Dzisiaj jest: 10 grudnia 2018
Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Wszechnica Edukacyjna Targówek (13 września 2018)

 Serdecznie zapraszamy na inaugurujący 8 edycję

Wszechnicy Edukacyjnej Targówek wykład pt.

„Powszechna dwujęzyczność z angielskim”

– 17 września 2018 r. o godz. 17:30 w Sali Konferencyjnej

Urzędu Dzielnicy Targówek.


Wykład poprowadzi Waldemar Miksa - absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (muzykologia) i Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie (kompozycja i dyrygentura), producent i wydawca. Studiował kompozycję i muzykologię w Royal Holloway University of London. Współtwórca wydawnictwa w Polskim Radiu SA (1994-2007). Przez ponad 20 lat pracy był autorem lub współautorem ok. 700 tytułów wydawnictw multimedialnych, których zostało sprzedane na polskim rynku (głównie w postaci płyt) łącznie ok. 35 mln egzemplarzy. W 2013 roku zainicjował i do chwili obecnej współtworzy Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci" / „Bilingual Future”.

miksa waldemar

W trakcie wykładu nastąpi połączenie on-line z Claire Selby – autorką Programu Powszechnej Dwujęzyczności, światowej sławy lingwistką, która od kilkunastu lat tworzy materiały – zarówno teksty jak i muzykę – do nauki angielskiego dla najmłodszych.

claire with toys

 

Założenia Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności “Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future” zostały sformułowane i opublikowane w roku 2013, ale sama idea dojrzewała od roku 1999.

Zrodziła się dzięki wieloletniej współpracy brytyjskiej lingwistyki Claire Selby i Waldemara Miksy - producenta i wydawcy.


Głównym celem Programu jest propagowanie wiedzy o dwujęzyczności i korzyściach, jakie z niej płyną dla dzieci, ich rodzin i placówek edukacyjnych, ale też w szerszej skali dla samorządów, struktur oświatowych czy wręcz całych społeczeństw. Program przedstawia także kompleksowe rozwiązanie w zakresie powszechnej dwujęzyczności z językiem angielskim.

W czasie swojej prezentacji twórcy przedstawią zarówno historyczne korzenie Programu, jak i wizję wspólnej, dwujęzycznej przyszłości z językiem angielskim oraz najszybszą i najskuteczniejszą metodę, aby ją wcielić w życie. Istotną rolę w tej prezentacji odegrają dobre praktyki, a szczególnie wieloletnia współpraca z przedszkolami na Targówku.

 


Na życzenie słuchaczy wystawiane są zaświadczenia udziału w wykładzie.
Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: urzad@targowek.waw.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku    park rzezby Społeczna Rada Kombatancka  Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap    Karta Dużej Rodziny
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]