Strona główna
Dzisiaj jest: 27 maja 2020
Imieniny: Jana, Juliusza
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Kalendarz zapowiedzi - główny zbiór
25 listopada 2019 
  Spektakl teatralny: Wielkie Dzieło
  miejsce:  Dom Kultury "Zacisze"
  Dom Kultury Zacisze (ul. Blokowa 1) zaprasza:

Spektakl teatralny: Wielkie Dzieło
25 listopada 2019, poniedziałek, godz. 11.00.
Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy na spektakl teatralny „Wielkie Dzieło” Teatru Warszawa +50. Teatr Warszawa +50 to amatorska grupa teatralna prowadzona przez twórców z FUNDACJI ARTYSTYCZNEJ ME/ST. Członkami grupy są osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia, które pragną rozwijać się przez udział w intensywnych warsztatach aktorskich, dramatopisarskich oraz muzycznych. W trakcie kilkumiesięcznej pracy powstaje spektakl teatralny, który po premierze jest wielokrotnie prezentowany na warszawskich scenach. Opiekunami artystycznymi działań Teatru Warszawa+50 są profesjonalni twórcy z TEATRU ME/ST: Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz. W repertuarze Teatru Warszawa+50 są obecnie cztery spektakle:
„Turnus Kreatywnego Seniora" (premiera 2015),
„Krzyżówka Życia" (premiera 2016),
„BAJA" (premiera 2017).
„O MNIE I O TOBIE” (premiera czerwiec 2018)

PREMIERA 2019 – „WIELKIE DZIEŁO”
„Wielkie Dzieło” to piąty spektakl zrealizowany przez TEATR WARSZAWA+50 pod opieką artystyczną twórców z Fundacji Artystycznej ME/ST.
Sztuka opowiada historię pewnej bardzo bogatej kobiety, która postanowiła zainwestować w polską kinematografię. Chce zrobić film wszechczasów pod tytułem „Wielkie Dzieło”. Do pracy zatrudnia aktorki-seniorki, które poznaje podczas warsztatów teatralnych. Mając nieograniczone finanse podejmuje współpracę z najlepszą scenarzystką, która pisze scenariusz, inspirowany kultowymi scenami z polskich filmów: Rejsu, Hydrozagadki, Czterech Pancernych i Dziewczyn do Wzięcia. Do każdej ze scen, scenarzystka wprowadza znane postaci z historii kinematografii (np. Charliego Chaplina czy Marylin Monroe).
„Wielkie Dzieło” to komedia, która ukazuje znane i lubiane sceny z polskich filmów z zupełnie nowej, zaskakującej perspektywy. Spektakl ma wartkie, dynamiczne tempo i jest popisem aktorskim 11 utalentowanych pań, które pod okiem twórców z Fundacji Artystycznej ME/ST osiągają poziom bliski profesjonalistom, zachowując przy tym świeżość i energię, która uwodzi widzów w każdym wieku.
Występują:
Jolanta Apolonia Świtała, Izabella Borowiec, Irena Kaczorowska, Barbara Ogrodowicz, Izabella Pietura, Jagoda Rewers, Wanda Seroczyńska, Małgorzata Siemiątkowska, Alina Szpilewska, Ewa Złotkiewicz, Halina Kobyłecka

Spektakl został zrealizowany w ramach całorocznej pracy warsztatowej.
Działania pod nazwą „Teatr Warszawa+50” są współfinansowane przez m. st. Warszawę w ramach Programu Edukacji Kulturalnej.
Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/spektakl-teatralny-wielkie-dzielo
 
PWŚCPSN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
«  maj  »

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]