Strona główna
Dzisiaj jest: 21 lipca 2019
Imieniny: Daniela, Wawrzyńca
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Kalendarz zapowiedzi - główny zbiór
8 grudnia 2018 
  Warsztaty w DK Zacisze: Zapach Świąt
  miejsce:  Dom Kultury "Zacisze"
  Dom Kultury Zacisze (ul. Blokowa 1) zaprasza:

Warsztaty: ZAPACH ŚWIĄT
8 grudnia, sobota, godz. 10.00-15.00
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy obowiązują na zajęcia: kusudama, witraż, florystyczne dekoracje, bajkowe ozdoby. W pozostałych zajęciach można uczestniczyć bezpłatnie, w miarę wolnych miejsc.

Święta to czas spotkań. Spotkajmy się już teraz czekając na święta na warsztatach w Domu Kultury Zacisze. Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji. Przyjdźcie też na pierniki.
Będzie pachnąco, barwnie i smakowicie. Będzie pachniało igliwiem, piernikami… Poczujecie zapach świąt.
W programie:
1. Akwarelowa kartka lub prezentowy bilecik
Wykorzystując tajemniczą technikę akwareli namalujecie swój własny miniobraz. Może to być zimowy pejzaż, ostrokrzew, gałązka świerku. Na tak przygotowanej kartce możecie napisać świąteczne życzenia i wysłać je do wybranej osoby. Może to być bilecik prezentowy lub wizytówka na świąteczny stół. Dla niespodziewanego gościa lub kochanej cioci.
Zajęcia o godz. 10.00, 11.00, 12.30, 13.30 dla dzieci 7+, młodzieży i dorosłych. Prowadzi Ewa Ledzińska.

2. Bajkowe ozdoby na choinkę dla najmłodszych
Wykonacie girlandę w kształcie choinki, ozdobicie drzewko świąteczne lampkami i bombkami z papieru. Taką własnoręcznie przygotowaną dekorację powiesicie w oknie lub nad stołem.
Zajęcia dla najmłodszych (4+) o godz. 10.00 i 11.00. Prowadzi Lucyna Kraśkiewicz.

3. Malowane bombki na choinkę
Zapraszamy do pracowni plastycznej na warsztaty malowania bombek. Wykorzystując farby akrylowe będziecie malować zaśnieżoną chatę lub zimowy krajobraz. Taka bombka z pewnością ozdobi każdą choinkę. Warsztaty w godzinach 10.00-13.00. Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzieci młodsze niż 6 lat zapraszamy wraz z rodzicami. Prowadzi Bogusława Ołowska.

4. Własnoręcznie szyte ozdoby choinkowe
Gałgankowe mikołajki, bombki, aniołki… Zapraszamy na wspaniałą przygodę w krainie szycia. Dzieci młodsze niż 7 lat lub niedoświadczone w zajęciach manualnych zapraszamy wraz z rodzicami. Świat gałganków można odwiedzić w godzinach 11.00-15.00. Prowadzi Dorota Koch.

5. Witrażowy dzwoneczek, choinka lub kawałek zimy
Na warsztaty czarowania z kolorowego szkła zapraszamy do pracowni witrażu. Poznacie tajniki powstawania witraży i stworzycie swój mały witraż. Zajęcia dla młodzieży 12+ i dorosłych. Godz. 10.00-12.30. Prowadzi Katarzyna Tumiłowicz-Piotrowska.

6. Florystyczne dekoracje
Gwiazda betlejemska, girlanda z szyszek, wianki i półwianki z wykorzystaniem naturalnych materiałów: gałązek igliwia, sianka, patyków, szyszek, suszonych owoców i orzechów. Porozmawiamy o tym, skąd wywodzi się tradycja zdobienia domów tymi elementami i jaka jest ich symbolika. Zajęcia dla dzieci 9+, młodzieży i dorosłych. Godz. 10.30, 12.00 i 13.30 (1.15h). Prowadzi Bożena Wiśniewska.

7. Kusudama
Papierowa ozdoba wykonana techniką origami. Wymaga cierpliwości i dokładności. Kusudamy wiesza się na szczęście przy różnych okazjach. W tym przypadku będą towarzyszyły nam podczas świąt. Zajęcia dla młodzieży 11+ i dorosłych. I grupa godz. 10.00-12.30, II grupa godz. 13.00-15.30. Prowadzi Urszula Duczman.

A w przerwach między warsztatami będziemy zdobić pierniki. Pachnące, świeże, domowej roboty pierniki będą do dyspozycji Waszej wyobraźni. Nadacie im barwy i wzory. Pierniki przygotuje i nauczy Was artystycznie ozdabiać Kinga Duczman. Warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych!

Warsztaty realizowane w ramach:
Miejsca Aktywności Lokalnej "Szklana Góra"
projektu „Dzieciaki nie płacą” – Budżet Partycypacyjny 2018

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/utw-i-seniorzy/aktualnosci/warsztaty-zapach-swiat

 
Pliki do pobrania:
 
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
«  lipiec  »

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]