Strona główna
Dzisiaj jest: 11 grudnia 2018
Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Kalendarz zapowiedzi - główny zbiór
23 września 2018 
  Wystawa w DK Zacisze: "Sztuka lekarska"
  miejsce:  Dom Kultury "Zacisze"
  Dom Kultury Zacisze (ul. Blokowa 1) zaprasza na wystawę: "Sztuka lekarska"
Wernisaż: 23 września, niedziela, godz. 17.00
Zakończenie wystawy: 10 października 2018

Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Krystyny Dowgier, Pawła Symonowicza i Włodzimierza Cerańskiego oraz recital KUBY SIENKIEWICZA.

Krystyna Dowgier-Malinowska – specjalista chorób wewnętrznych i medycyny pracy. Maluje od sześciu lat w pracowni lekarzy przy Okręgowej Izbie Malarskiej w Warszawie. Wcześniej uczestniczyła w zajęciach pracowni Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i pracowni Liceum Plastycznego na Smoczej. Brała udział w kilkunastu wystawach zbiorowych malujących lekarzy. Marzenie o uprawianiu malarstwa towarzyszyło jej przez całe życie zawodowe. Jednak praca, ustawiczne kształcenie i rodzina bardzo ją angażowały. Dopiero wiek emerytalny i praca w niepełnym wymiarze godzin, umożliwiły jej spełnienie marzeń artystycznych. Zajęła się malarstwem, odreagowując stresujący czas. Lubi malować w pracowni, gdzie w towarzystwie kolegów i koleżanek lekarzy miło spędza czas. Słuchając ich rad podejmuje nowe wyzwania malarskie. Inspiruje się klasykami. Pisze bajki i je ilustruje. Od 20 lat jest mieszkanką Zacisza i częstym gościem Domu Kultury Zacisze.

Paweł Symonowicz – lekarz medycyny, chirurg urolog. Wieloletni zastępca ordynatora Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Praskiego w Warszawie. Ukończył Akademię Medyczną w Warszawie w 1997 r. Pracuje zawodowo od ponad 40 lat. Pomimo przejścia na emeryturę w dalszym ciągu zajmuje się leczeniem chorych, jak również prowadzi praktykę ambulatoryjną w zakresie kompleksowej diagnostyki i leczenia schorzeń układu moczowego.
Od najmłodszych lat miał tzw. szeroki kontakt ze sztuką. Pochodzi z rodziny z tradycjami artystycznymi. Pierwsze lekcje rysunku i malarstwa udzielał mu dziadek. Już w szkole podstawowej wykazywał się zdolnościami plastycznymi. Malarstwo stało się jego pasją. W liceum uczęszczał na dodatkowe zajęcia plastyczne. Jego pasją stało się nie tylko malowanie obrazów, ale również zwiedzanie wystaw. Dużo czasu poświęcał zgłębianiu wiedzy o sztuce.
W liceum myślał o kontynuowaniu swojej pasji artystycznej i rozpoczęciu studiów w Akademii Sztuk Pięknych. Jednak marzenie o byciu artystą-plastykiem pokonała druga wielka miłość – medycyna.
Studiując na wydziale lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie w chwilach wolnych malował obrazy. Swoje prace wystawiał w klubie studenckim „Medyk”. Przez kilka lat jego obrazy zdobiły ten Klub, a obecnie są prezentowane m.in. w Szpitalu Praskim. Włodzimierz Cerański – lekarz chirurg. Członek Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Wiceprezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Animator ruchu plastycznego w ogólnopolskim środowisku lekarskim. Od 2000 roku organizator Ogólnopolskich Plenerów Malujących Lekarzy. Prowadzi pracownię malarską w Izbie Lekarskiej w Warszawie. Uczestnik dwóch międzynarodowych konferencji polonijnych na Litwie poświęconych sztuce wśród lekarzy. Maluje od ponad 40 lat, obecnie akrylem. Ma na koncie wiele wystaw indywidualnych, w tym charytatywnych, na rzecz hospicjów, szpitali czy Domów Dziecka. Uczestniczył w dziesiątkach wystaw zbiorowych. Tematem jego prac są głównie pejzaże i martwa natura.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/wystawy/aktualne-wystawy/wystawa-sztuka-lekarska
 
PWŚCPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
«  grudzień  »

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku    park rzezby Społeczna Rada Kombatancka  Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap    Karta Dużej Rodziny
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]