Strona główna
Dzisiaj jest: 25 czerwca 2019
Imieniny: Doroty, Łucji, Wilhelma
Życie Warszawy Pampersy ze specjalnej strefy na Targówku 2006-04-07
Na Targówku ma powstać obszar Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Projekt przygotowywany jest pod firmę Procter & Gamble, która ma już tam swój zakład.

Złożyliśmy list intencyjny do zarządu Łódzkiej SSE w sprawie utworzenia podstrefy na Targówku. Lokalizacja nam odpowiada, bo jest w sąsiedztwie naszego zakładu - mówi Małgorzata Mejer, rzecznik Procter & Gamble Polska.

Spełniają warunki

Dodaje, że nic nie jest jeszcze przesądzone, bo centrala firmy wybierze ofertę najbardziej korzystną. A o inwestycje zabiega kilka krajów Europy Środkowej. Na Targówku miałaby być poszerzona działalność produkcyjna i powstać centrum usługowe na rzecz podmiotów firmy działających na całym świecie.

Planujemy zainwestować minimum 40 mln euro i zatrudnić co najmniej 200 nowych pracowników - powiedziała nam Małgorzata Mejer. Według przedstawicieli Łódzkiej SSE, propozycje Procter & Gamble uprawniają do utworzenia podstrefy.

Zgodnie z ustawą o SEE, dla dużych projektów inwestycyjnych tworzących 500 miejsc pracy lub o wartości nie mniejszej niż 40 mln euro status strefy ekonomicznej może otrzymać dowolne miejsce w Polsce - mówi Błażej Moder z ŁSSE. Dlatego ewentualne ustanowienie strefy w Warszawie nie będzie kosztem Łódzkiej SSE. Dodaje, że jeśli ta inwestycja nie powstanie w Warszawie, to zostanie ulokowana w innym kraju.

Pieluchy dla Unii

Decyzja koncernu uzależniona jest od możliwości uzyskania pomocy publicznej. Gmina Targówek proponuje zwolnienie firmy z podatku dochodowego w wysokości 30 proc. środków zainwestowanych przez Procter & Gamble. Istniejąca już fabryka tej spółki na Targówku powstała w 1994 r. Jest to największa inwestycja amerykańskiego koncernu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wybudowano nowoczesną halę, drogi dojazdowe i bocznicę kolejową. Koszt budowy fabryki o powierzchni 60 tys. mkw. wyniósł 140 mln dol. W latach 1997-2000 Procter & Gamble zainwestował na Targówku kolejne 50 mln dol. Obecnie fabryka zatrudnia ponad 500 osób, co stanowi ponad połowę wszystkich pracowników polskiego oddziału.

Niemal cała produkcja zakładu to pieluszki Pampers. Są one eksportowane do ponad 20 krajów - głównie Unii Europejskiej, ale też do Libanu, RPA i na Tajwan.
Zobacz pozostałe

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]