Strona główna
Dzisiaj jest: 6 sierpnia 2020
Imieniny: Jakuba, Sławy
Mieszkańcy Warszawy mogą korzystać z bezpłatnych form pomocy prowadzonych przez "Stowarzyszenie dla Rodzin" dzięki dofinansowaniu zadań ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

"Stowarzyszenie dla Rodzin" prowadzi w Dzielnicy Targówek Zespół Psychologiczno – Terapeutyczny:
"ZACISZE" ul. Pszczyńska 26 m 57 tel./ fax. 22-253 49 47; tel. 0 518 452 047

Formy bezpłatnej pomocy: (intensywność i rodzaj zajęć aktualnie realizowanych uzależniony jest od wysokości pozyskanych dofinansowań – bieżących informacji udzielają telefonicznie nasze ośrodki).

- Poradnictwo, konsultacja, diagnoza psychologiczna i pedagogiczna dla dzieci i młodzieży, rodziców, rodzin, dorosłych.
- Zajęcia socjoterapeutyczne i terapeutyczne dla dzieci prowadzone indywidualnie oraz w grupach oraz dla młodzieży prowadzone indywidualnie.
- Diagnoza i terapia pedagogiczna, logopedyczna.
- Zajęcia z Integracji Sensorycznej w tym diagnoza.
- Terapia rodzinna, dla par oraz psychoterapia dla dorosłych.
- Poradnictwo zawodowe, diagnoza predyspozycji, konsultacje w zakresie wyboru dalszej drogi kształcenia dla młodzieży od gimnazjalistów oraz dla osób dorosłych.
- Warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców dzieci w różnym wieku.
- Warsztaty przybliżające rodzicom sposoby wspomagania rozwoju małego dziecka czy motywowania dzieci do nauki i inne.
- Warsztaty dla rodziców z zakresu przeciwdziałania i radzenia sobie z różnymi formami uzależnień w tym z nowymi formami (np. internet, komputer).
- Grupy wsparcia dla rodziców, kluby rodziców.
- Warsztaty dla mam spodziewających się swojego pierwszego dziecka.
- Specjalistyczne poradnictwo, konsultacje i inne programy profilaktyczne z zakresu problemów: uzależnień (motywowanie do podjęcia leczenia, praca z osobami współuzależnionymi itp.), przemocy, sytuacji kryzysowych i innych.

Dla kadry merytorycznej z różnych instytucji możliwe są szkolenia, superwizje, konsultacje.

Kto może skorzystać z oferty. Praktycznie całe rodziny a szczególnie dzieci od 3 roku życia, młodzież, dorośli, rodziny, rodzice, inni opiekunowie dzieci, kadra merytoryczna placówek. W zależności od źródła dofinansowania mieszkańcy Warszawy, Województwa Mazowieckiego.

Specjaliści Stowarzyszenia:
Psycholodzy, pedagodzy, terapeuci, psychoterapeuci, socjoterapeuci, trenerzy, logopedzi, terapeuci SJ, mediatorzy, instruktorzy zajęciowi i inni.

Kontakt
Osoby zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnej oferty "Stowarzyszenia dla Rodzin" proszone są o zgłaszanie się pod numerami telefonów ośrodków lub na adres mailowy: z dokładnym podaniem rodzaju zajęć, którymi jest się zainteresowanym imienia i nazwiska oraz telefonu kontaktowego. Pod numerami telefonów można również uzyskać więcej informacji o prowadzonych przez nas zajęciach.

Inne formy pomocy dostępne w pozostałych ośrodkach Stowarzyszenia.
Warszawskie Zespoły Psychologiczno – Terapeutyczne:
"NOWODWORY" ul. Światowida 63B m 85; tel./fax. 22-302 63 85;
"ZĄBKOWSKA" ul. Ząbkowska 39 m 1,2; tel./fax. 22-619 42 67.
"WILEŃSKA" ul. Wileńska 45 m 39 tel./ fax. 22-253 49 47; tel. 0 518 452 047

- Zajęcia socjoterapeutyczne i terapeutyczne dla młodzieży prowadzone indywidualnie oraz w grupach.
- Grupy rozwoju osobistego dla młodzieży.
- Grupy edukacyjno – rozwojowe dla dzieci, które nie uczęszczają do przedszkoli.
- Warsztaty dla rodziców nastolatków.
- Warsztaty dla rodziców dzieci z problemami nadpobudliwości.
- „Klub mam” dla mam małych dzieci.
Dla dzieci i młodzieży dodatkowo pomoc w nauce, zajęcia rozwijające zdolności dzieci, pozwalające aktywnie spędzać czas wolny, zabawy w terenie, wyjścia na imprezy kulturalne, sportowe, wspólne organizowanie świąt oraz wyjazdy weekendowe i wakacyjne.

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]